עשרת כללי הזהב לחוזרת בתשובה ולמתחזקת:

1.
את חופשיה לגמרי!
וגם תשארי!

בדיוק כמו שאישה בדיאטה – בוחרת לא לאכול. בדיוק כמו חולת סכרת שחיה בתוך גבולות נוקשים – והגבולות האלה שומרים אותה בחיים, גם את תישארי לעולם אישה חופשיה שבוחרת במה שטוב לה. לפעמים הטוב הזה אומר שתמנעי מדברים מסוימים ותבחרי בדברים אחרים – אבל תישארי חופשיה. אם את מרגישה שכופים עלייך (או אנשים או התורה) – דברי איתנו. זה לא אומר להיות ככה, ואולי צריך לדייק משהו בדרך. חרות היא אחת מאבני היסוד של היהדות.

2.
אל תשארי
לבד

את יכולה לחזור בתשובה לבד – אבל זה הרבה יותר קשה ובודד. את חיה בתקופה שבה יש הרבה מאוד חברות שצועדות בדרך הישנה-חדשה הזו. מוזמנת לברר איתנו ונעזור לך לחפש חברות לצעוד איתן.
הניסיון של חברות הקהילה שלנו בתל אביב מלמד: שבת לבד – זה קשה נורא. שבת עם חברות – זה ממכר בטירוף.

3.
אם כבר
חברות:

חברות יכולות להיות הדבר הכי מרים בעולם, אבל גם יכולות להיות דבר שעוצר אותנו מלהתקדם.
אנחנו מעודדות אותך לשמור על קשר עם חברות. זה חשוב וטוב. אבל אם אלו חברות שעוקצות או יורדות עליך – לא בטוח שזה ממש חברות. בקיצור – תחפשי את החברות שלך.
על הדרך תגלי מי הם חברות האמת שלך, אלו שאהבתם אליך – אינה תלויה בדבר.

4.
אפרופו
קשרים:

בקשר למשפחה – הכי חשוב בעולם קשר טוב עם ההורים. זה לא קל. וצריך בזה הדרכה פרטית. תכבדי את ההורים. זה לא אומר שאת חייבת לעשות את כל מה שהם אומרים.
תשובה מאוזנת ונכונה – תחזקי את הקשר עם ההורים, ולא ח”ו להיפך.

5.
הדרכה
פרטית:

חשוב שתמצאי לך דמות תורנית שתוכלי להתייעץ איתה. בעלי תשובה עלולים לעשות לא מעט טעויות בדרך. חלקם טעויות יקרות שלוקח זמן לתקן. לפעמים זה כי פאדיחה לשאול. לפעמים זה מתוך רצון לרוץ קדימה. אבל חבל לטעות.
חפשי לך רב– כזה שתוכלי להרגיש בנח לשאול אותו. כזה שמבין בנפש ומבין בבעלי תשובה. רב שמרים אותך (ולך), וכזה שמכיר את הרקע ממנו באת, ויעזור לך מתוך הכרות אישית.
לא יודע איפה לחפש? צרי איתנו קשר.

6.
רצון לרוץ
קדימה:

תמיד טוב להתקדם. ריצה מהירה מידי עושה שברי מאמץ. לפעמים אחר כך הנזקים לא מאפשרים להתקדם. חשוב להתקדם בצורה מאוזנת שלא מוחקת את העבר, ושהאור לא ישבור את הכלים. גם כאן דמות תורנית תעזור מאוד.

7.
לגבי
העבר:

אנחנו לא תמיד שמחים בו. וזה בסדר קצת לשכוח ממנו עכשיו. יום אחד הוא יומתק – ועוד תשלימי איתו. אל תשרפו גשרים, אבל גם אל תתקעו בעבר. “מה שהיה היה – העיקר להתחיל מהתחלה” – ובכל גיל זה אפשרי.

8.
איפה כדאי
להתחיל ללמוד?

בראש יהודי. בשיעורים. בכולל. במדרשה. ביוטיוב. בוואטסאפ.

9.
יש לך עוד
שאלות?

תתקשרי אלינו ממש עכשיו.

10. אלפיים שנה חיכינו לך. את נשמה גדולה ומיוחדת.
אוהבים ומעריכים – והלוואי שנפגש בקרוב.